پر کربن - استنلس استیل

پر کربن - استنلس استیل

موردی یافت نشد!

قیمت مفتول استیل

نمودار تغییرات قیمت

قیمت مفتول استیل

مفتول استیل شاخه‌ای

مفتول استیل با توجه به فرایند شیمیایی ماهیت خود را از دست نمی‌دهد و از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی مفتول‌های شاخه‌ای انعطاف پذیر و نرم می‌باشد. از ویژگی‌های این محصول می‌توان به مقاوم بودن در برابر زنگ‌زدگی، مواد شیمیایی آلی و غیر آلی، رسوب‌زدگی و غیر اشاره کرد. مفتول استنلس استیل در بازار جهان به چند دسته مفتول استیل ۳۰۴ ،مفتول استیل شاخه‌ای ۲۰۱، مفتول استیل ۳۱۶ و مفتول استیل ۴۲۰ تقسیم می‌شوند.

مفتول‌های استیل که در بالا نام برده شد، به دو صورت کلاف و شاخه‌ای تولید و عرضه می‌شود که از لحاظ شکل ظاهری شباهت زیادی به مفتول‌های دیگر دارد. مفتول استیل شاخه ال ۳۰۴ به علت عدم خاصیت مغناطیسی به آن استیل نگیر می‌گویند که یکی از پرکاربردترین فلزات به شمار می‌رود.

مفتول استیل

 از موارد استفاده این محصول می‌توان به صنعت نفت و گاز، لوازم خانگی و به دلیل خاصیت ضد زنگ بودن در صنایع داروسازی، صنایع غذایی، صنایع سیمان، سرامیک و کاشی استفاده می‌شود.

مفتول استیل فلزی

یکی از اصلی‌ترین و پرکاربردترین محصول که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد مفتول استیل فلزی است. مفتول‌ها در جنس‌های مختلف مثل مس، سیم فولادی، پلیمر، مفتول استیل و.. ساخته می‌شوند. معمولاً از مفتول استیل فلزی برای تولید انواع توری فلزی استفاده می‌کنند. این محصول به دو دسته مفتول فابریک و غیر فابریک تقسیم‌بندی می‌شود.

مفتول فابریک؛

چنانچه در فرایند کشش، مفتول سایز ۵.۶ به مفتول فابریک تبدیل می‌شود.

مفتول غیر فابریک:

مفتول‌هایی که از تسمه فولادی ساخته می‌شوند به آن مفتول غیر فابریک می‌گویند. از کاربردهای بی‌شماری محصول می‌توان به ساخت انواع توری‌ها، سیم خاردار، محوطه‌سازی، رابیتس‌بندی، ساخت سیم جوش و... اشاره کرد.

سیم مفتول استیل

مفتول به وایرهایی گفته می‌شود که مقاومت کششی، انعطاف پذیری و حالت نرمی داشته باشند. سیم‌های مفتول هم به دو دسته فابریک و غیر فابریک تقسیم می‌شوند که نوع فابریک آن هنگام تولید از قطر ۶ میلی‌متر تا 1.5میلی‌متر کشیده می‌شود اما غیر فابریک‌ها از نوارهای استیل تولید شدنده‌اند.

از مهم‌ترین ویژگی مفتول استیل می‌توان به قابلیت انعطاف‌پذیری بالا، فوق العاده و نرم و حالت‌پذیر، به دلیل مقاومت بالا در برابر نیروی نیروس تا یک و نیم میلی‌متر بدون خرابی کشیده می‌شود. قطر سیم مفتول استیل ۳۱۶،۳۰۴ بوده و نوع کلافی آن با قطر 1.5, 2, 2.5 , 3, 4 میلی‌متر تولید و عرضه می‌شود.

مفتول استیل ضد زنگ

همان طور که مشخص است، مفتول استیل از فولاد ضد زنگ (استنلس استیل) تولید شده است. هدف از استفاده فولاد ضد زنگ در مفتول‌ها مقاومت بالا در برابر خوردگی است. از مهمترین ویژگی‌های این محصول می‌توان به قابلیت شکل پذیری بالا، چقرمگی بسیار در دمای اتاق، تغییر ویژگی و خزش در دمای بالا و... اشاره نمود.

مفتول استیل ضد زنگ جزء دسته‌های فولاد آلیاژی است که سرشار از کروم می‌باشد. برای آنکه آلیاژ‌های آهنی ضد زنگ باشد باید میزان کروم در آن‌ها به مقدار کافی کاهش پیدا کند.

مفتول استیل ۳۱۶

این منظور خاصیت جذب مغناطیسی نداشته در بازار با نام مفتول استیل نگیر شناخته می‌شود. مفتول استیل ۳۱۶ قادر به تحمل دما بین ۹۰۰ الی ۱۲۰ درجه سانتیگراد را دارد. این محصول ویژگی بسیاری داشته که مهمترین آن قابلیت برش‌دهی استیل، قابلیت جوشکاری استیل، فرم‌دهی و شکل پذیری آسان است.

مفتول استنلس استیل ۳۱۶ از پرمصرف‌ترین استیل‌ها محسوب می‌شود که به شکل لوله استیل ۳۱۶ ، ورق ۳۱۶ و میلگرد ۳۱۶ ساخته می‌شود. اگر به دنبال مفتول مقاوم در برابر رطوبت، آب و نمک، اسید هستید خرید مفتول استیل ۳۱۶ را فراموش نکنید.